Wróć do Aktualności

Polski Światłowód Otwarty dołączył do KIGEiT i SOT

Z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do członków Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT) oraz do Sekcji Operatorów Telekomunikacyjnych (SOT KIGEiT). Od grudnia jesteśmy częścią tej wyjątkowej platformy współpracy i wymiany doświadczeń w gronie branżowych ekspertów. 

Przed nami nowe ambitne wyzwania: wraz z pozostałymi członkami Izby będziemy reprezentować głos przedsiębiorców telekomunikacyjnych i wspierać inicjatywy ustawodawcze i organizacyjne zmierzające do uregulowania oraz wypracowania zasad funkcjonowania działalności w zakresie rynku telekomunikacyjnego. W ramach SOT do naszych zadań będzie należeć przeciwdziałanie nieuczciwej konkurencji, a także reprezentowanie i ochrona interesów operatorów telekomunikacyjnych względem osób trzecich, w tym w szczególności wobec organów ustawodawczych i wykonawczych Rzeczpospolitej Polskiej jak i branżowych organizacji międzynarodowych, a także Unii Europejskiej.
***
Sekcje KIGEiT są neutralną platformą współpracy i wymiany informacji, zapewnioną i obsługiwaną przez KIGEiT. Sekcje przygotowują opinie i stanowiska jako ciało doradcze dla Zarządu Izby oraz wypowiadają się na zewnątrz w sprawach istotnych dla danego sektora.

Wróć do początku artykułu