Wróć do Aktualności

Polski Światłowód Otwarty na 31. Konferencji KIKE 2024

Za nami wiosenna edycja konferencji KIKE 2024 – w dniach 8-10 maja jako złoty partner wydarzenia wzięliśmy udział w największym forum dyskusyjnym na temat przyszłości telekomunikacji w Polsce. Tematyka wydarzenia była skoncentrowana zarówno na kwestiach prawnych, technologicznych, jak i zarządczych. Podczas licznych debat eksperci omawiali problematykę m.in. cyberbezpieczeństwa, przygotowań do wprowadzenia dyrektywy NIS2 i nowych regulacji, raportowania na potrzeby administracji państwowej, czy też w jaki sposób samorządy lokalne mogą wspierać budowę sieci telekomunikacyjnych i przyczynić się do eliminacji białych plam.

W panelu dyskusyjnym pt. „Aktualne problemy rynku hurtowego w telekomunikacji” Michał Banasiuk, CCO PŚO, poruszył najbardziej palące kwestie związane z rozbudową sieci światłowodowej w Polsce i omówił wyzwania, z jakimi mierzy się obecnie polski rynek operatorów hurtowych. Podczas dyskusji zaznaczał, że do realizacji celów Cyfrowej Dekady nie zostało już wiele czasu – wszystkim równie mocno powinno zależeć na usprawnieniu procesu rozbudowy sieci, a doświadczenia innych państw pokazują, że przeciwdziałanie barierom administracyjnym może ten proces mocno przyspieszyć.

Trzy dni konferencji upłynęły nam na inspirujących dyskusjach z ekspertami branży telekomunikacyjnej, aktywnym udziale w warsztatach oraz cennej wymianie doświadczeń. Na stoisku w przestrzeni wystawienniczej w trakcie krótkiej prezentacji “O co cho z tym PŚO” przypomnieliśmy, kim jest PŚO jako firma, co robi, jakie ma ambicje i perspektywy rozwoju oraz dlaczego warto zacząć wspólne projekty. Team spółki zaprezentował model współpracy PŚO oraz ofertę kompleksowego wsparcia lokalnych przedsiębiorców telekomunikacyjnych w procesie podłączania do sieci FTTH i HFC. Na stoisku eksperci spółki mieli okazję porozmawiać z operatorami o szansach wspólnego rozwoju i planach inwestycyjnych w interesujących ich regionach, w których świadczą swoje usługi dla abonentów. Na koniec zaproszono uczestników do wspólnej zabawy – na odwiedzających czekały pytania quizowe i rywalizacja o nagrodę specjalną.

Konferencja organizowana jest przez Krajową Izbę Komunikacji Ethernetowej (KIKE).

Wróć do początku artykułu