Wróć do Aktualności

Polski Światłowód Otwarty na III Konferencji Operatorów Hurtowych Open Allies

Jesteśmy po III Konferencji Operatorów Hurtowych Open Allies – spotkaniu na doskonałym poziomie, które było dla nas świetną okazją do wymiany cennych doświadczeń z ekspertami branży telekomunikacyjnej. Główne tematy wydarzenia dotyczyły wyzwań związanych ze wzrostem saturacji sieci, zniesieniem barier inwestycyjnych oraz pogłębieniem współpracy międzyoperatorskiej.

Wraz z Fiberhost, Światłowód Inwestycje, TAURON Obsluga Klienta Sp. z o.o. oraz NEXERA wzięliśmy udział w angażującej debacie „Rynek telekomunikacyjny w Polsce: największe wyzwania operatorów hurtowych” na temat przyszłości rynku hurtowego i wpływu, jaki ma na rozwój sieci światłowodowej, a co za tym idzie – na cyfryzację Polski. Podczas debaty prezes zarządu PŚO Ignacio Irurita podkreślał, że pytanie nie brzmi: czy to się uda, ale kiedy i jak możemy zrobić to szybciej, bardziej efektywnie, po prostu lepiej.

Istotnymi elementami są przełamywanie barier inwestycyjnych i konstruktywne propozycje, jak to robić, o czym w swoim wystąpieniu „Inwestycje w sieci światłowodowe w Polsce: wyzwania i rozwiązania” mówił nasz dyrektor komercyjny Michał Banasiuk.

III Konferencja Operatorów Hurtowych to inicjatywa fundacji Open Allies oraz wiodących operatorów hurtowych: Polski Światłowód Otwarty, Fiberhost, NEXERA, Światłowód Inwestycje oraz TAURON Obsluga Klienta Sp. z o.o.

Wróć do początku artykułu