Wróć do Aktualności

Konferencja PIKE 2023: przyszłość telekomunikacji to światłowód otwarty!

Jesienny sezon konferencyjny rozpoczęliśmy udziałem w jubileuszowej 50. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE (Polska Izba Komunikacji Elektronicznej), odbywającej się 2-4 października w Łodzi. PIKE to najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie mediów elektronicznych, zrzeszające wiodące firmy i operatorów szerokopasmowej komunikacji elektronicznej.

 

W agendzie tegorocznego spotkania znalazło się wiele interesujących debat i wystąpień, a wśród nich międzynarodowy panel dyskusyjny na temat perspektyw i wyzwań, które stoją przed rynkiem światłowodowym. Liderzy branży telekomunikacyjnej, w tym Ignacio Irurita, CEO Polskiego Światłowodu Otwartego, rozmawiali m.in. o korzyściach wynikających z rozwijania otwartych sieci światłowodowych i różnicach obserwowanych na kilku europejskich rynkach. W trakcie dyskusji pojawiły się także obserwacje dotyczące wyzwań związanych z zarządzaniem modelem hurtowym, branżowej współpracy operatorów i kluczowych perspektyw rozwoju infrastruktury światłowodowej w Polsce i w Europie.

Po raz pierwszy w tym roku w ramach wydarzenia odbyło się Forum Operatorów hurtowych. Wraz z przedstawicielami europejskiego rynku hurtowego wymieniliśmy się tam doświadczeniami i porozmawialiśmy o nowych możliwościach kształtowania przyszłości otwartej sieci światłowodowej w Polsce.

Konferencja organizowana jest przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej (PIKE) oraz Polską Fundację Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL. Dziękujemy za zaproszenie!

Wróć do początku artykułu