Wróć do Aktualności

Polski Światłowód Otwarty zwycięzcą w 4 obszarach konkursowych KPO

Centrum Projektów Polska Cyfrowa podało, że 4 oferty Polskiego Światłowodu Otwartego otrzymały rekomendację do dofinansowania w projekcie Inwestycji C1.1.1 KPO – zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego internetu na obszarach białych plam.

Przewidywana łączna kwota wsparcia dla dwóch obszarów w województwie pomorskim oraz w województwach lubelskim i wielkopolskim to niemal 93 mln PLN. Tym samym Polski Światłowód Otwarty zwiększy zasięg swojej sieci światłowodowej o kolejne 24 tysiące gospodarstw domowych, w tym m.in. w Trójmieście oraz w powiatach puckim, krasnostawskim czy jarocińskim. Proces rozbudowy sieci realizowany jest w najnowocześniejszej technologii w standardzie XGS-PON. Dzięki niej operatorzy korzystający z sieci PŚO będą mogli oferować sprzedaż usług internetowych FTTH o prędkości do 5 Gbit/s.

W zasięgu naszej sieci już teraz jest ponad 3,7 mln gospodarstw domowych – realizacja projektów w obszarach konkursowych KPO to kolejny etap w planie zapewnienia dostępu do szybkiego internetu w 6 milionach polskich domów.

Dziękujemy całemu zespołowi, który poświęcił mnóstwo wysiłku, aby osiągnąć te wyjątkowe wyniki, a także naszym partnerom, którzy byli kluczowym elementem w realizacji projektu.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/Siodma-tura-wynikow-oceny-przedsiewziec-na-budowe-sieci-szerokopasmowej.

 

Wróć do początku artykułu